Tani remont łazienki – jak zmienić jej oblicze

zmiana lazienki

Łazienka to pomieszczenie wyjątkowe. To miejsce relaksu i odpoczynku, dlatego warto zadbać o odpowiednią aurę i jego funkcjonalność. Sporym problemem przed, którym staje wiele osób jest właśnie remont łazienki. Zazwyczaj wiąże się on z dużymi kosztami i bałaganem. Jednak nie zawsze musi się on wiązać z ogromnymi wydatkami i obszernym zakresem prac.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak niedrogo przeprowadzić remont łazienki. Istnieją sposoby, aby koszty remontu zdecydowanie obniżyć i niewielkim nakładem stworzyć modną i funkcjonalną łazienkę, nadając jej powiewu świeżości. Szykując się do zmian wystroju łazienki, należy zacząć od priorytetowej kwestii-określenia, jak duże mają nastąpić zmiany i jaki mamy przeznaczony na to budżet.

Remont łazienki nie musi wymagać wielkiego nakładu pracy

Budżetowy remont można przeprowadzić w prosty i małoinwazyjny sposób – bez potrzeby skuwania i wymiany kafelków oraz innych zaawansowanych prac. Jednym z najłatwiejszych sposobów na efektowny remont łazienki jest np. przemalowanie ścian – zwłaszcza w łazienkach, które nie mają kafelków ułożonych do samego sufitu. Wiele osób wybiera również alternatywę w postaci malowania płytek – pod warunkiem że nie są one w dobrym stanie i nie są wyszczerbione, nadkruszone itp. Kolejnym sposobem na spektakularny remont łazienki jest również wymiana jej wyposażenia. Nowa kabina prysznicowa, nowy brodzik, czy też nowa wanna to elementy wyposażenia łazienki, których wymiana nie musi związana być z przeprowadzeniem całościowego remontu w łazience.

Wymiana kabiny prysznicowej na bardziej nowoczesną

Kabiny prysznicowe są ważnym punktem łazienki, dlatego warto zwrócić uwagę na ten element. Ich wymiana, na nowszy model jest dość prosta. Zapewne bez problemu znajdziemy na rynku produkt, który wymiarowo będzie współgrał z poprzednią wersją. W tym przypadku w dość łatwy sposób możemy odmienić wnętrze swojej łazienki, bez konieczności przeprowadzenia kosztownego remontu całości wnętrza. W przypadku kabiny półokrągłej warto sprawdzić promień kabiny, aby nowa wersja była kompatybilna z posiadanym brodzikiem prysznicowym.

Podobnie jest w przypadku wymiany wanny. Dzięki szerokiej gamie dostępnych wymiarów, z pewnością znajdziemy ten model, który idealnie wpasuje się w naszą przestrzeń. „Żyjemy w czasach, kiedy każda złotówka ma znaczenie. Patrzymy na każdy, szczególnie ten kosztowny, wydatek. Wymiana wysłużonej wanny – nie musi wiązać się z kosztownym remontem całego pomieszczenia. W blokach z „wielkiej płyty” montowano standardowo wanny w wymiarach 150×70, dlatego jeśli masz taką wannę- możesz ją bez problemu zamienić na nową. Możesz wybierać spośród kilku linii marki SANPLAST takich jak Free Line, Basic Line, Gessa czy Modesta i w prosty sposób odmienić swoje łazienkowe wnętrze.”- komentuje Małgorzata Hulisz – Kierownik Działu Marketingu.